KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367457
nr 1436 7457
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Oljemålning, Signerad, daterad 1917, Kornhamnstorg. Olja på duk, 66x96cm, yttermått inklusive ram: 70x99cm
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 6 december 2021
kl 20:15:05
500 kr
600 kr
800 kr
Wilhelm Tupy
Läs mer om Wilhelm Tupy